PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=238728}

Lakier do włosów

Hairspray
5,9 34 142
oceny
5,9 10 1 34142
7,3 7
ocen krytyków
Lakier do włosów
powrót do forum filmu Lakier do włosów

pozorny banał

ocenił(a) film na 9

Film może robić mylne wrażenie mydlanej bzdury i przesłodzonej bajki dla różowych nastolatek. Ja jednak z premedytacją dałam mu wysoką ocenę i to nie dlatego, że jestem zachwyconą nastolateczką zakochaną w Zacu Efronie i nie tylko dlatego, że urzekła mnie muzyka i stylizacja na lata 60, ale oceniłam ten film wysoko ze względu na poruszany w nim problem segregacji ludzi ze względu na kolor skóry i inne aspekty wyglądu zewnętrznego. Być może różowa i słodka oprawa tego filmu miała ułatwić odbiór i pojęcie tego problemu przez rzeszę nastolatek, które sięgnęły po ten film tylko ze względu na aktora z HighSchoolMusical. Uroczy filmik o tańczących dzieciakach skusi z pewnością wiele osób, dzięki czemu poruszana w nim problematyka dotrze do szerokiej publiczności. Rasizm, wykluczanie ludzi innych, grubszych, brzydszych i tym samym w czyimś dziwnym mniemaniu gorszych - to problemy, które po cichutku dają o sobie znać w tym filmie. Myślę, że warto zwrócić właśnie na to uwagę i spojrzeć na ten film również z tej strony, bo dzięki temu można go docenić.

joabart

Potwierdzam w 100% ta wypowiedź. Film zasługuję na wysoką ocenę ze względu na poruszane w nim problemy. Wydaję mi się, że masz rację z ta oprawą filmu, wiele osób nie skusiło by się na obejrzenie takiego filmu, gdyby z góry było podane jaki ma mieć przekaz dany film. A z takimi problemami trzeba przede wszystkim trafiać do nastolatków. Film warty obejrzenia i przemyślenia.

Indra_5

Ach, czekałam, aż ktoś coś takiego napisze!
Problem segregacji niby nie jest wiodący, ale mnie bardzo wrył się w pamięć. Także ze względu na wspaniałą oprawę muzyczną - "I Know Where I've Been" w wykonaniu Queen Latifah naprawdę mnie poruszyło i w sumie sama piosenka powiedziała bardzo wiele.
A kilka dni temu włączyłam film młodszemu Bratu i na nim też zrobił spore wrażenie właśnie ów wątek. Więc wydaje się, że produkcja jest wartościowa nie tylko ze względu na oddanie klimatu lat 60-tych (choć i to się chwali!), ale także z powodu zasygnalizowania takiego problemu.

ocenił(a) film na 7
lola_26

Słodka, przerysowana do bólu oprawa w połączeniu z genialną obsadą była efektem zamierzonym i moim zdaniem niezwykle udanym. Oglądając ten film masz wrażenie, że ktoś włożył Ci na nos różowe okulary. Ja osobiście się nie zgadzam z twierdzeniem, że taki obraz docelowo ma trafiac do nastolatek. Raczej do ludzi z dystansem do świata i kina. ;) (I także do samego siebie, bo każdy samozwańczy znawca kina nie pozwoli sobie na sympatie do podobnego filmu). Takie obrazy też są potrzebne - Lekkie, ale w dobrym guście.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones